Jednotka

Jednotka požární ochrany hasičů ze Sadské v součastnosti disponuje vozidly CAS 30 Tatra, DA 12 Ford a Velitelským automobilem Škoda. Jednotka je zařazena do kategorie JPO III tzn. že, výjíždí do 10 min. od vyhlášení poplachu a po své územní působnosti dojíždí max. do 10 min. na místo zásahu. Jednotka má v součastonsti 23 členů z toho 4 velitele, 9 strojníků a 10 hasičů.

CAS 30 ( Cisternová Automobilová Stříkačka o výkonu čerpadla 3 m3 za minutu)

Technicko-Taktická Data:
Podvozek¨: TATRA T 815 - 231R35.413.6x6.2
Cisternová automobilová stříkačka je postavena na třínápravovém speciálním podvozku TATRA T 815 – 231R35.413.6x6.2 s naftovým přeplňovacím osmiválcem o výkonu 325 kW. Kabina vozu umožňuje přepravu osádky 1+5.
Nástavba CAS se skládá ze tří částí. Přední rolety, pohledová nádrž a zadní rolety. Nástavba je vyrobena z hliníkových vysokopevnostních profilů. V zadní části cisterny je usazeno požární čerpadlo THZ 3000.
Vozidlo je vybaveno navijákem o síle 5t, osvětlovacím stožárem s LED světly, elektrocentrálou, plovoucím čerpadlem kalovým čerpadlem , rozbrušovací pilou a párem řetěrových pil.

DA 12 ( Dopravní Automobil se stříkačkou o výkonu 1,2 m3/min)

Dopravní Automobil značky Ford Trasit byl vyroben v roce 2005 řidiči nabízí výkonný motor o obsahu 2 000ccm a posádce 9 pohodlných míst k sezení.

Vozidlo je v zadní části přepaženo hliníkovou přepážkou. Za přepážkou je umístěna výzbroj a technický materiál vč. motorové stříkačky PS 12.

VEA ( Veliteský automobil)

Velitelský automobil zn. Škoda Fabia je k dispozici velitelovi jednotky nebo pro přepravu menšího počtu hasičů.

PS12  (Přenosná stříkačka o výkonu čerpadla 1,2m3/min)

PS12 se skládá z 4-válcového benzínového motoru značky TAZ a samotného odstředivého jenostupňového čerpadla vybaveného vývěvou pro násatí z volných zdrojů (max. sací výška je 8m). Stříkačka je opatřena 4 držadly pro snadnější manipulaci. I přes její velké stáří (dnes již 25 let) patří mezi nejrozšířenějsí a nejpoužívanější stříkačky.

PPM 100 ( Přívěsný pěnomet o výkonu 100m3 pěny/min)

PPL 100 (dříve ALP 100) - agregát na výrobu lehké pěny. Agregát je určen k provádění hasebního zásahu pomocí  lehké vzduchomechanické pěny, což je vysoce napěněný vodní roztok pěnidla. Pracuje na principu smíchání tlakové vody a pěnidla. Roztok je přiváděn do systému trysek, kterými se rozprašuje do proudu vzduchu vytvořeného ventilátorem. Ve směšovacím prostoru se smísí roztok se vzduchem, při průchodu napěňovacím sítem dochází k vytvoření pěny.

Ostatní vybavení

Jednotka má dále má k dispozici standartní vybavení předepsané vyhláškou o požární ochraně vč. dýchacích přístrojů značky Pluto od výrobce Meva, tří plovoucí čerpadel, jednoho kalového čerpadla, tří řetězových pil,rozbrušovací pily, dvou elektrocentrály, vozidlových radiostanic Motorola, osobních radiostanic Hytera a svítilen Survivor LED

Jednotka používá svolávací zařízení FIREPORT, které je schopné všem najednou odeslat svolávací SMS a zároveň ješte zavolat se zpětnou odezvou na monitor v šatně hasičárny. Na něm se zobrazí popis události, trasa na místo události, technika určená k výjezdu a členové, kteří vyjedou.