10.hasičské soustředění u jezera v Sadské

Letošní jubilejní 10. soustředění jsme pojali v duchu svátečním pro nás tedy v duchu vánočním a když tu máme léto a prázdniny tak jsme si vánoce udělali hawaiské. Samozřejmě jsme nezapoměli že jsme hasiči a program byl nabitý i těmito aktivitami. Na jezeře jsme byli od středy do pátku. Středa se nesla v duchu příprav na vánoce, procházek a koupání. Čtvrteční dopoledne jsme již tradičně strávili v policejní škole kde se nám představili např psovodi a pyrotechnici. Odpoledne nás v táboře navštívila poříční policie a představila nám vybavení k potápění. Ti stateční si vyzkoušeli jaké je to dýchat pod vodou do dýchacího přístroje. Po té jsme se vrhli na zdobení stromečku a perníčků. Po netradiční vánoční večeři nás čekalo tradiční rozbalování dárků a návštěva sousedního tábora kde se soustředili kamarádi z Hořátve. Večer byl zakončen společnou diskotékou. V pátek dopoledne přijeli profesionální hasiči z Nymburka aby nám představili speciální surf pro záchranu tonoucího. Po obědě jsme si zabalili a čekání na rodiče jsme si krátili projížďkami na motorovém člunu. Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na další již 11. soutředění.

.