Podzim v hasičárně

Ani jsme se nenadáli a po pirátském létě tu máme zase ryze pracovní podzim. S mladými hasiči jsme stihli poslední dvě kola Polabské ligy a to v Pískové lhotě a ve Slovči. Konečné výsledky jsou pro nás uspokojivé ale máme stále co zlepšovat. Po dokončení „mokrých“ závodů jsme se začali připravovat na ty „suché“. Na trénincích jsme se společně naučili rozeznávat topografické značky, vázat uzle, orientovat se pomocí buzoli a dokonce jsme si zastříleli ze vzduchovky. Všechny nabyté vědomosti jsme uplatnili na posledních závodech tohoto roku a to na Závodech požární všestranosti v Nymburce. Tento závod patří do tzv. Hry PLAMEN a celá hra bude pokračovat na jaře, dalšími dvěma koly. Tudíž ani přes zimu nebudeme zahálet.

A co naši dospěláci? Naše výjezdová jednotka od začátku září zasahovala již u 6 událostí. Většinou se jednalo o malé požáry polního porostu. Jako dopravní hlídka jsme pomáhali při cyklistických závodech Hořátevská rovina. V řijnu nás čeká námětové cvičení, které by mělo prověřit naši připravenost a akceschopnost. Jako soutěžní družstvo jsme se byli rozloučit se závodní sezonou na tradiční akci v Pňově a to na Posledním sání. Přejeme všem krásný podzim a děkujeme za hlasy, které jste nám poslali do soutěže Dobráci roku. Její výsledky se dozvíme v červnu příštího roku.